Psí škola Bobík - 1.ročník závodu Podřipský záchranář, Přestavlky 10.6.2017
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Psí škola Bobík - 1.ročník závodu Podřipský záchranář, Přestavlky 10.6.2017

Popis

1.ročník závodu Podřipský záchranář, který se konal v Přestavlkách u Roudnice nad Labem, je za námi. A myslím, že úspěšně. Přihlásilo se 12 týmů (což je max. kapacita), nastoupilo 11, protože jeden se den před akcí odhlásil. Každý tým absolvoval hledání na ploše, v sutinách a zdravovědu. Náročnost sutin a ploch odpovídala kritériím "jedničkových" a "áčkových" zkoušek, tak jak bylo v propozicích. Snažili jsme se, aby závod nebyl přehnaně těžký, ale ani příliš lehký. Na ploše týmy hledaly 3 osoby v prostoru o rozloze 200 x 100 metrů a časovém limitu 20 minut. Vzhledem k tomu, že prostor nebyl nijak velký a psovod mohl postupovat terénem podle potřeby a svého uvážení (na rozdíl od zkoušek, kde má pevně danou osu postupu), náročnost ploch spočívala v členitosti terénu a nepříjemném porostu. Sutiny obnášely vyhledání 3 osob v prostoru o rozloze max. 1000m2 a časovém limitu 20 minut. Šlo o jednoduchý přízemní objekt + jeden malý sklep, úkryty úrovňové s možností vizuálního kontaktu psa s nalezenými osobami. Práce týmů proto byla zaměřena na samostatnost psa při hledání. Psovod tedy mohl pouze do příchozí chodby a na začátek sklípku. Nejlepší časy v obou speciálech byly 7 minut. Výkony většiny týmů byly celkově velmi vyrovnané, těsné a v nejednom případě rozhodovala zdravověda nebo čas. 
Z mého pohledu se závod vydařil, samozřejmě máme nové zkušenosti a podněty pro příští ročník (pokud bude), týkající se hlavně časového harmonogramu soutěže.

Chtěla bych moc a moc poděkovat všem, kteří jakkoli pomáhali při přípravách, v průběhu i po ukončení závodu. Pomocnicím a pomocníkům z řad SDH Přestavlky, SDH Dušníky, Psí školy Bobík. Obrovské poděkování patří řediteli závodu, starostovi SDH Přestavlky a veliteli JSDH Přestavlky Miloši Burianovi, který mi ochotně a intenzívně pomáhal s organizací Podřipského záchranáře od samého počátku až do konce. A také Janě Martínkové, která mi rovněž velmi pomohla pří přípravách a v průběhu akce. Poděkování patří též obci Přestavlky, která nám vyšla maximálně vstříc, poskytla prostory pro základnu, terény a další. A samozřejmě děkuji sponzorům - firmě Happy Dog http://www.happydog.cz/, Bakero Roudnice http://www.krmivabakero.cz/ a Janě Martínkové. Níže jsou komentované fotky ze sutin.
Fotky z ploch si můžete prohlédnout zde (autor Dáša Mžourková - díky): http://dasaperuanec.rajce.idnes.cz/Podripsky_zachranar_Prestavlky_10.6.2017_-_plochy/
Iveta Soukupová

Období

11.6.2017

Statistiky

  • 239 fotek
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
📅 Fotokalendáře s 30% slevou!
S kódem: Kalendare2021 Akce platí do 31. 1. 2021
Chci získat slevu
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
Psí škola Bobík - 1.ročník závodu Podřipský záchranář, Přestavlky 10.6.2017
Komentáře Přidat